טעויות נפוצות בתכנון מטבחים בעסקי מזון

תכנון נכון של מטבח של עסק בתחום המזון יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף! אבל עזבו רגע את הכסף בצד (רק לרגע!), תכנון נכון גם יכול לייעל את העבודה במטבח, לאפשר לכם למקסם את התוצרים, ליצור סביבת עבודה מתקדמת ולגרום לעובדים להרגיש טוב יותר. תכנון לא נכון של המטבח הוא בכייה לדורות! קשה מאוד לשנות תכנון ראשוני מבלי להיקלע להוצאות כבדות ולכן חשוב לעצור רגע ולתכנן בקפידה את המטבח, גם אם זה יעכב את פתיחת העסק. בסופו של דבר זה ישתלם לכם! הנה כמה טעויות נפוצות שאנחנו מזהים בתכנון מטבחים עסקיים ורוצים שתכירו כדי שתוכלו להימנע מהן

תכנון מטבח מבלי להתייחס לחוקי רישוי עסקים ולתקנות משרד הבריאות

כל עסק בתחום המזון, גדול כקטן (וכן גם עגלת קפה נחשבת לעסק), נדרש לעמידה בחוקי רישוי העסקים. מדובר בחוק קשוח שכולל מספר תקנות שחייבים לעמוד בהן על מנת לקבל רישיון עסק. כשמדובר על עסק מזון (שמבשל את המזון בעצמו) נדרשת גם עמידה בתקנות משרד הבריאות שגם הן קשוחות לא פחות. כשמתכננים את המטבח חייבים להתייחס לכללים והתקנות כדי לקבל בקלות אחר כך את הרישיונות הדרושים. אם לא תקפידו לעשות כך תמצאו את עצמכם משנים את המטבח לאחר הקמתו ותידרשו להוציא על כך הרבה מאוד כסף.

אי הקפדה על תכנון שטחי אחסון ראויים במטבח של עסק מזון

גם אם אתם מקפידים על שימוש בחומרי גלם טריים בלבד, עדיין תצטרכו מקומות אחסון ראויים עבורם. כמובן שגם עסק שעושה שימוש בחומרי גלם טריים בעיקר עדיין נדרש לחומרי גלם יבשים ולמקומות אחסון גם עבורם. בקיצור - כשאתם מתכננים את המטבח שלכם אל תתייחסו רק לשטחי עבודה ובישול, אלא גם לשטחי אחסון. כך תוכלו ליצור חלל עבודה פרקטי ונוח שעושה שימוש חכם במקום שיש לכם.

תכנון המטבח בהתאם לנקודת הזמן הנוכחית ולא לטווח הרחוק

רבים ממתכנני המטבח העסקי שלהם לא חושבים מספיק רחוק כשהם עושים זאת ומתייחסים לנקודת הזמן הנוכחית. כך למשל אם הם מתכננים להקים דוכן פיצה קטן הם מתכננים מטבח שמתאים לכמות קטנה של לקוחות מבלי לחשוב על העתיד. אז כן, גם דוכן פיצה "קטן" יכול להפוך למסעדה גדולה שמפעילה 2 סרוויסים בערב. אנחנו לא אומרים שאתם צריכים לתכנן עכשיו מטבח של מסעדה גדולה בכל מצב, אבל בהחלט אפשר לתכנן מטבח שיוכל לגדול בעת הצורך מבלי שזה יהיה כרוך בעלויות גבוהות. צוות היועצים של ס.מאיר כבר תיכנן מטבח או שניים (או הרבה יותר) בחייו וישמח ללוות אתכם כל הדרך לתכנון המטבח המושלם.

לפרטים והצעות מחיר
השאירו שם וטלפון ונציג מטעמנו יצור עמכם קשר בהקדם לייעוץ ראשוני וללא כל התחייבות!